Karnawał pomysłów, czyli biuro Oglivy& Mather w Guangzhou

Czym przekonać pracowników do większej wydajności i niecodziennej kreatywności? Wystarczy zainwestować w kolorowe, pełne gadżetów wnętrze, przypominające wesołe miasteczko. Na taki genialny pomysł wpadała znana agencja reklamowa Oglivy&Mather i zatrudniła do metamorfozy swojego biura w Guangzhou (Chiny) sztab architektów.

„Klient zdecydował się na zmiany,bo chciał, by miejsce pracy sprzyjało kreatywności. Dostaliśmy tylko hasło: Karnawał pomysłów…”- mówią o współpracy z agencją pracownicy biura architektonicznego M Moser Assosiates.

Efekt trzeba przyznać jest imponujący. Wysokie wnętrza z dostępem do naturalnego światła były idealnym miejscem, na wstawienie karuzeli rodem z old schoolowego placu zabaw. Warto dodać, że większość kolorowych elementów, zestawionych z industrialnym klimatem, znajduje się na parterze. Góra, gdzie znajdują się stanowiska pracy, jest raczej spokojna. Schodząc na dół pracownicy mają się inspirować. Najważniejszym elementem we wnętrzu są schody. To one mają być mostem między życiem codziennym, a niesamowitymi pomysłami. Bardzo chińskie myślenie.

Wnętrze biura zostało nagrodzone w 2008 roku przez magazyn Fortune, który przyznał nagrodę China’s Most Successful Designs Award.

A Waszym zdaniem wnętrze jest NAJS?

ralph

Wejdź także na www.facebook.com/najsdizajn.

Tam codziennie nowe aktualizacje i ciekawe wnętrza 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: