LightInvaders i paSTÓŁ. Proste i minimalistyczne projekty Marcina Pogorzelskiego

Mapog Marcin Pogorzelski design
mapog od dzisiaj powinno się Wam kojarzyć z prostotą, minimalizmem, wysoką jakością produktu i doskonałym NAJS DIZAJNEM.


Marcin Pogorzelski swoje projekty adresuje do osób, które cenią proste i skuteczne rozwiązania w minimalistycznej formie. Tworząc, sugeruje się głównie potrzebami ludzi, a konkretny styl wnętrza pozostaje na dalszym planie (moim zdaniem jego projekty idealnie pasują do surowych, industrialnych wnętrz, a także pomieszczeń urządzonych w stylu skandynawskim). Wszystkie produkty wykonywane są w 100% z drewna lub naturalnych materiałów. Jeśli właśnie urządzacie swoje wnętrze i rozglądacie się za punktowym oświetleniem lub stolikiem kawowym, koniecznie pomyślcie nad tymi produktami.


średnia STÓŁ
“LightInvaders”
“LightInvaders” to kolekcja lamp domowych zainspirowana pożytecznymi mikroorganizmami otaczającymi nas w naszej przestrzeni domowej.
średnia2
Moim celem było zaprojektowanie lamp, które, tak jak te małe stworzenia, będą w 100% przystosowane do wykonywania swojej funkcji w naszym otoczeniu. Chciałem stworzyć formę, która dostarczy nam światło w miejsce, które go potrzebuje.
LAMPY
„LightInvaders” są produkowane w trzech rozmiarach. Rozmiar L,  największa z nich, przeznaczona do dużych przestronnych pomieszczeń jako światło ogólne, M to lampa średnia bardziej punktowa przeznaczona do czytania lub zabawy i najmniejsza z nich S to lampa na biurko lub stół.


paStół [ BelTable]
paStół [ BelTable] jest projektem opartym głównie na prostocie. Moim założeniem projektowym była minimalizacja mechanizmu stołu i zredukowanie problemów związanych z dystrybucją oraz składalnością stołu w domu.
3
paStół to cztery części, które znajdują się w zgrabnie zapakowanej przesyłce. Blat o wymiarach 70×40 + 4nogi + 4kołki stolarskie + pas transportowy. Jeśli chodzi o wymiary to można zamówić stoły o różnych wymiarach, gdyż wszystkie meble wykonuje własnoręcznie. Tak więc przy paStole nie używam żadnych klejów oraz śrub a przy złożeniu go w domu nie potrzeba żadnego narzędzia.
7
paStół to stół kawowy/gazetowy/książkowy, któreś z wymienionych lub wszystkie na raz. Pas transportowy pełni nie tylko rolę konstrukcyjną, ale także użytkową- idealnie spełnia swoją funkcję jako zakładka do książek i gazet.
5
2
O projektancie:
Marcin Pogorzelski studiuje w Konstfack w Sztokholmie na wydziale projektowania mebli. Zanim przeprowadził się do Szwecji, wzornictwa uczył się w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie zdobył tytuł licencjata. Dizajner otwiera właśnie własne biuro projektowe mapog (koniecznie zajrzyjcie na stronę projektanta www.mapog.com i fanpage na Facebooku- www.facebook.com/MarcinPog). Projekty dizajnera dostępne są na platformie DecoBazaar.
532600_10200242990424246_876796063_n

duża stół

Szukaj NAJSDIZAJN także na FACEBOOKU: www.facebook.com/najsdizajn

ralph

Comments
One Response to “LightInvaders i paSTÓŁ. Proste i minimalistyczne projekty Marcina Pogorzelskiego”
  1. wygodna pisze:

    Ładne rzeczy, a przede wszystkim zdjęcia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: